Severní strana Belize City je považována za nejbezpečnější a nejvíce prosperující oblast tohoto města. Dobré hotely, kasina a muzeum Belize, vládní budovy a vilové čtvrti, to vše se nachází na této straně města společně s námořními terminály pro výletní lodě. Jižní strana města má několik turistických atrakcí a historických budov jako je anglická katedrála svatého Jana postavena roku 1812. Tento kostel, místními nazýván katedrála, je nejstarší anglikánskou církevní stavbou ve Střední Americe. Není sice příliš udržovaný a působí otřískaným dojmem, ale má své kouzlo.

Most, který spojuje severní a jižní část města má název Swing Bridge, a je to spíše můstek a řeka je spíše říčka nesoucí jméno Haulover Creek. Říčka je ramenem již zmiňované řeky Belize. Kolem tohoto mostu je soustředěno centrum města. Při pohledu z mostu vpravo uvidíte malé přístaviště rybářských a výletních lodí a řeku co se asi po 200 metrech vlévá do moře. Most Swing Bridge byl vyroben v Liverpoolu a je údajně jediným dosud používaným mostem tohoto druhu. Dvakrát denně, ráno v 5:30 a odpoledne 17:30, je most ruční obsluhou zvedán, aby mohly proplout lodě. 

V celém Belize žije 250 tisíc lidí, z toho 80 tisíc žije v Belize City. Město vzniklo na skládce odpadu na místě původní mayské rybářské vesnice.  Do roku 1961 bylo Belize City hlavním městem, ale jelikož pobřeží města jsou často sužováno hurikány a roku 1961 hurikán Hattie město téměř zničil, bylo hlavní město přemístěno do nevelkého vnitrozemského Belmopanu. Belize City však nadále zůstalo nejdůležitějším městem státu.

O Belize většina lidí možná dosud ještě ani neslyšela, o něco známější je pod svým bývalým názvem Britský Honduras. Tato maličká země leží na poloostrově Yucatan na pobřeží Karibiku a je originální anglicky hovořící enklávou v jinak španělské Střední Americe. Většina obyvatel Belize jsou směsice potomků někdejších anglických pirátů, afrických otroků a původního domorodého obyvatelstva.

Největší krásou této tropické země je překrásná příroda. Tropická fauna a flóra láká každého turistu, ale většina turistů míří přímo na korálové ostrovy v Karibském moři zvaném cayes (kis), které jsou rájem pro potápění. Zdejší pásmo korálových útesů je po australském Velkém bradlovém útesu druhým největším na světě a zdejší podvodní scenérie jsou prý považovány za jedny z nejkrásnějších na světě. Z ostrovů jsou jednoznačně nejoblíbenější Caye Caulker a Caye Ambergris.

Kromě plavání, šnorchlování, potápění, plachtění či rybaření nabízí Belize i jiné aktivity. Můžete si vyjet do tropických pralesů, kde jsou skryty mayské památky a řada exotických živočichů. Mezi nejvýznamnější mayské památky patří Lamanai nebo zříceniny Atun Ha. Nejlepší treky nabízí Mountain Pine Ridge Forest Reserve a Cockscomb Basin Wildlife Sanctuary. 

Kontaktní formulář

Máte nějaký dotaz? Neváhejte nás kontaktovat, vše vám vysvětlíme a pomůžeme